چرا قالب وافل حاتم؟

کیفیت

قالب وافل حاتم از مواد پلیمری اصل، سفید و رنگی، فاقد مواد بازیافتی تولید می‌گردد و از کیفیت خوب و استحکام بالایی برخوردار است.

دکوراتیو

یکی از مزیت‌های مهم قالب وافل حاتم دکوراتیو و نقش برجسته آن است که موجب می‌گردد سطح نمایان بتن به صورت اکسپوز و دکوراتیو جلوه نماید.

شکل هندسی

یکی از مزیت‌های مهم قالب سقف وافل حاتم شکل هندسی و بهینه آن است که موجب استحکام بیشتر، ظرفیت باربری بیشتر، استفاده کاربردی تر و بهتر، حمل بیشتر، سهولت در جدا شدن از بتن و انبارداری بیشتر می‌گردد.

قابلیت تبدیل

قالب‌های دوطرفه وافل طوری طراحی گردیده که با قطعه الحاقی 30 سانتی متری قابلیت یک طرفه شدن را دارد که بنا بر الزامات طرح قابل تغییر است و تمام دهانه را می‌توان با قطعه الحاقی قالب پوشش داد.

وزن مناسب

وزن قالب خیلی بهینه و سبک است بطوریکه یک کارگر به راحتی قادر به جابجایی و استفاده می‌باشد و از حمل آن خسته نمی شود.

زیبایی منحصر به فرد

زیبایی منحصر به فرد قالب و جلوه زیبای آن در سقف و نقش برجسته و نمایان بتن تلفیقی از معماری و سازه در سقف می‌باشد و زیبایی و استحکام را باهم به همراه دارد.

چیدمان بهتر

با توجه به طراحی و شیب‌های یکنواخت بدنه قالب سقف وافل حاتم، قالب‌های وافل به راحتی داخل همدیگر قرار گرفته و دارای چیدمان بهتر و انبارداری بیشتر می‌باشد و تعداد زیاد قالب‌ها فضای کمتری را در پروژه اشغال می‌نماید و همچنین حمل قالب‌ها راحت‌تر و هزینه آن کمتر می‌گردد.

سهولت در جدا شدن

یکی از معضلات قالب‌های وافل سختی جدا شدن آنها از بتن است که با توجه به شکل هندسی قالب سقف وافل حاتم و انحنا‌های موجود در قالب موجب گردیده که قالب‌ها به سهولت و براحتی از بتن جدا گردد.

مقاومت بالا

با توجه به طراحی منحصر به فرد قالب و شیب ملایم و یکنواخت و انحنا‌ها و فرو رفتگی‌های آن و مواد پلیمری بکار رفته در تولید قالب وافل حاتم دارای مقاومت بالا و استحکام بیشتر و کاربردی تر می‌باشد.

عدم نیاز به روغن کاری

با توجه به تولید قالب وافل حاتم از مواد پلیمر اصل و کیفیت بالای آن چسبندگی قالب به بتن کم بوده و این امر موجب سهولت در جدا شدن از بتن و عدم نیاز به روغن کاری می‌باشد.

عدم نیاز به نازک کاری

با توجه به دکوراتیو بودن و نمای نقش برجسته و نمایان بتن و زیبایی منحصر بفرد قالب سقف وافل حاتم و جلوه زیبای آن در سقف‌های پارکینگ و مشاعات نیاز به نازک کاری و هدر رفت مصالح نمی‌باشد.

تعیین محل نشیمن لوله

در پروژه‌های عمرانی که محدودیت ارتفاع سقف دارند بعضا عبور لوله‌های تاسیساتی مشکل ساز خواهد بود لذا تعبیه محل نشیمن لوله ارتباطی بین قالب‌ها و ایجاد سوراخ جهت عبور لوله‌های تاسیساتی یکی از مزیت‌های قالب سقف وافل حاتم می‌باشد.

عدم خروج شیره بتن

طراحی قالب وافل حاتم طوری بوده که دارای برجستگی کف پاشنه تیرچه‌های متعامد می‌باشد که موجب جلوگیری هدر رفت شیره بتن می‌گردد و در نمای زیرین سقف خط‌های متعامد و شکیل ظاهر می‌گردد که خلق زیبایی است.

غیر ماندگار

یکی از مزیت‌های قالب وافل حاتم غیر ماندگاری آن است و با خرید حداقل قالب مورد نیاز یک سقف قابلیت 60 بار استفاده در سقف‌های متعدد می‌باشد که به مراتب هزینه اقتصادی پروژه کاهش یافته و جایگزین خیلی خوبی برای یونولیت می‌باشد.

قابلیت طراحی دهانه بلند

قابلیت طراحی دهانه بلند وافل موجب گردیده تا ستون‌های میانی و مزاحم حذف گردد و پارکینگ بیشتری تامین شود و همچنین معماری بهتری را شاهد باشیم و نسبت به دیگر سقف‌ها کاملا اقتصادی و بهینه است.