سقف وافل حاتم

زیبا - شکیل - مستحکم

سقف وافل حاتم

سقف وافل حاتم

سقف وافل یکی از طراحی‌های بسیار مدرن و زیبا برای پوشش دهی بالای ساختمان است که ظاهری پنجره‌ای دارد. همچنین باید به این موضوع توجه کرد که سقف‌های وافل از استحکام بالایی برخوردار نیستند، به همین دلیل باید از این نوع طراحی در مکان‌های خاصی که وزن زیادی به سقف وارد نمی‌شود، استفاده شود. بهترین مکان برای طراحی سقف‌های وافل مکان‌هایی مانند فرودگاه، فروشگاه‌های خاص و غیره است. ما در این مقاله به بررسی نکات و مسائل مربوط به سقف‌های وافل می‌پردازیم، به همین دلیل تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

سقف وافل چیست؟

سقف وافل یک سازه بسیار زیبا و خاص در حوزه ساخت‌‌و‌ساز است که ظاهری شبکه‌ای دارد. این سقف به دلیل استحکام کم نسبت به سایر تجهیزات ساخت‌‌‌و‌ساز در ساختمان‌هایی که فشار زیادی به سقف وارد نمی‌شود، کاربرد دارد.  همچنین باید به این نکته اشاره کرد که سقف‌های وافل دارای انعطاف بالایی هستند به همین دلیل در صورت سوارشدن وزن کمی از ساختمان بر روی آن، طول عمر بالایی خواهند داشت که این موضوع یک مزیت برای آن به‌حساب می‌آيد.
این سقف‌ها بر اساس نوع استفاده و میزان دهانه موردنظر دارای دو نوع سقف وافل یک طرفه و سقف وافل دو طرفه هستند. سقف‌های وافل برای ساختمان‌هایی که ارتفاع بسیار بالایی دارند، بهترین گزینه ممکن به‌حساب می‌آيند. در ادامه به بررسی کاربرد سقف‌های وافل در موارد مختلف پرداخته‌شده است.

سقف وافل حاتم

سقف‌های وافل در چه مکان‌هایی کاربرد دارند؟

سقف‌‌های وافل در موارد بسیار زیادی کاربرد دارند، به‌طوری‌که در ساخت‌و‌ساز‌های با فشار کم از این سقف استفاده می‌شود. در ادامه این مبحث به بررسی سقف وافل در حوزه‌های مختلف پرداخته‌شده است.

افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، سقف وافل یکی از بهترین تجهیزات برای ساخت‌و‌ساز به‌حساب می‌آيد. درواقع ازآنجایی‌که وزن سقف وافل بسیار کم است، فشار کمتری را نسبت به دیگر تجهیزات ساخت‌و‌ساز به بنای آن وارد می‌کند. این سنگ نوعی محافظ در برابر زلزله و دیگر بلایای طبیعی به‌حساب می‌آيد.

 

سقف وافل حاتم

پنهان‌سازی تأسیسات مختلف

یکی دیگر از کاربرد‌های سقف‌های وافل، پنهان‌سازی تأسیسات مختلف مانند لوله‌های آب و غیره است که یک مزیت برای آن به‌حساب می‌آيد. به عبارتی این سقف به‌گونه‌ای در ساختمان تعبیه می‌شود که با ایجاد فضای خالی، محیطی را برای قرارگیری لوله‌های آب و کابل‌های برق به وجود آورد. البته این سقف‌ها باید با قالب‌بندی‌های مناسب در ساختمان نصب شوند تا ازنظر ایمنی مشکلی را برای بنای موردنظر ایجاد نکنند.

 

زیباسازی ساختمان با سقف وافل و تأثیر آن در معماری ساختمان

سقف‌های وافل به‌گونه‌ای در ساختمان‌ها نصب می‌شوند که قابلیت تولید فضا برای محیط‌های کوچک را دارند. درواقع کسانی که به دنبال طراحی برای ساختمان‌های کوچک هستند، سقف وافل گزینه مناسبی برای آن‌ها به‌حساب می‌آید. همچنین زیبایی که سقف‌های وافل در ساختمان به وجود می‌آورند، بسیار تأثیرگذار و خارق‌العاده است.

این سقف‌ها به‌گونه‌ای در ساختمان وصل خواهند شد که بخش‌های اضافی و مزاحم ساختمان مانند ستون‌ها حذف‌شده و مشکل کمبود فضا در محیط حل شود. همچنین این سقف هزینه‌های ناشی از ساخت‌ بخش‌های اضافی ساختمان همچون ستون را از بین می‌برد که یک مزیت بسیار مهم برای آن به‌حساب می‌آید.

سقف وافل حاتم

کاهش نیاز به مصالح ساختمانی مانند بتن

یکی از کاربرد‌های مهم سقف‌های وافل که به ارزش آن می‌افزاید، کاهش مصرف بتن در ساخت‌و‌ساز است. درواقع این تجهیز با کاهش بتن مصرفی برای ساخت‌و‌ساز شرایطی را فراهم خواهد کرد تا وزن وارده به اسکلت ساختمان کاهش‌یافته و ایمنی آن تا حد زیادی افزایش یابد. همچنین کاهش نیاز به مصالح ساختمانی مانند بتن با به‌کارگیری سقف‌های وافل در طراحی ساختمان بسیاری از هزینه‌های مازاد ناشی از بتن را کاهش می‌دهد که یک مزیت مهم برای آن به‌حساب می‌آید. یکی از موارد بسیار مهم دیگر درباره سقف‌های وافل، تأثیر آن‌ها در پاکیزگی محیط‌زیست است.

مزایای استفاده از سقف وافل

استفاده از سقف‌های وافل در ساخت‌و‌ساز مزایای بسیار زیادی را به دنبال دارد به‌طوری‌که امروزه در بسیاری از موارد از سقف فوق برای هدف فوق استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از سقف وافل در حوزه ساخت‌و‌ساز پرداخته‌شده است.
• یکی از مزایای مهم استفاده از سقف‌های وافل، کاهش فشار وارده بر اسکلت ساختمان است.
• سقف‌های وافل ایمنی ساختمان را به‌طور شگفت‌انگیزی افزایش می‌دهند که یک مزیت مهم برای آن‌ها به‌حساب می‌آید.
• سقف‌های وافل انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارند به همین دلیل در موارد زیادی از این سقف برای ساخت‌و‌ساز استفاده می‌شود.
• این سقف میزان مصالح مختلف مانند بتن برای ساخت‌و‌ساز را افزایش می‌دهد که به ارزش سقف فوق می‌افزاید.
• زیبایی که سقف‌های وافل به ساختمان می‌افزایند، بسیار چشمگیر و فوق‌العاده است.
• سقف‌های وافل پوشش دهی خوبی را بر روی لوله‌کشی‌های آب، کانال‌کشی‌های برق و غیره ایجاد می‌کنند، به همین دلیل گزینه مناسبی برای فضاسازی به‌حساب می‌‌آیند.
• سقف‌های وافل ازنظر اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و نسبت به انواع دیگر سقف‌ها هزینه کمتری دارند.
• سقف‌های وافل از مقاومت بالایی در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله برخوردار هستند.

سقف وافل حاتم

طراحی سقف وافل حاتم

سقف‌های وافل یکی از بهترین تجهیزات ساختمانی در حوزه ساخت‌و‌ساز بوده و استفاده از آن مزایای بسیار زیادی را از جنبه‌های مختلف به دنبال دارد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که سقف‌های وافل به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارند باید توسط متخصصان حرفه‌ای طراحی شود.
مدل‌سازی و اندازه‌گیری سقف‌های وافل به میزانی حساس است که در هنگام طراحی آن باید دقت بالایی را صرف کرد. شرکت اندیشه بنای حاتم یکی از بهترین مراکز در زمینه طراحی سقف وافل حاتم است؛ زیرا این مجموعه محصولات خود را با ایمنی بسیار بالا و هزینه‌ای بسیار مناسب برای مصرف‌کنندگان طراحی می‌کند.

سقف وافل حاتم

کلام آخر

ما در این مقاله به‌طور کامل به بررسی سقف‌های وافل از جنبه‌های مختلف پرداختیم. این سقف به دلیل وزن سبک و هزینه مقرون‌به‌‌صرفه برای ساخت‌و‌ساز بسیاری از ساختمان‌ها همچون سقف فرودگاه، سقف فروشگاه‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که سقف‌های وافل وزن حاصل بر اسکلت ساختمان را کاهش داده و درنهایت ایمنی آن را به میزان زیادی افزایش می‌دهد که یک مزیت بسیار مهم برای آن به‌حساب می‌آيد.
سقف وافل یک طرفه برای دهانه‌های کوتاه مورداستفاده قرارگرفته تأثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه‌ها و میلگرد‌های مورداستفاده دارد. همچنین سقف‌ وافل دو طرفه برای دهانه‌های بزرگ مورداستفاده قرارگرفته و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به دوستانت هم پیشنهاد بده

سقف وافل حاتم

Telegram
WhatsApp
اینستاگرام حاتم بنا
5/5 - (2 امتیاز)