ابعاد قالب وافل حاتم

فهرست مطالب

ابعاد قالب وافل 80*80

قالب وافل 80*80 به ارتفاع 25

ابعاد قالب وافل 75*75

قالب وافل 75*75 به ارتفاع 30

ابعاد قالب وافل 65*65

قالب وافل 65*65 به ارتفاع 25

ابعاد قالب وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه 65 طولی با قطعه الحاقی 30 سانتیمتری
ابعاد قالب وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه 65 طولی با قطعه الحاقی 30 سانتیمتری

قالب وافل چیست؟

تولید قالب وافل

قالب وافل
تولید قالب وافل - کارخانه حاتم بنا

به جای خوندن گوش کنید

“پادکست”

با توجه به پارامتر های کیفی مختلف سیستم سقف وافل و رشد استقبال بی نظیر ما را بیش از این متعهد می سازد تا بیشتر در کنار جامعه مهندسین و پیمانکاران و کارفرمایان محترم باشیم. نوع و ابعاد قالب وافل و استقاده از سیستم سقف وافل دوطرفه و یا یک طرفه پارامتر هایی است که بیشتر بایستی به تشریح آن بپردازیم تا افرادی که از این امکان استفاده از سقف وافل می باشند با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب سقف مناسب گام بردارند. فاکتور های مهم در اجرای سقف خود دهانه و وزن سقف می باشد که هر دو آن به ابعاد قالب وافل بستگی دارد که بایستی مهندسان طراح و محاسب در طراحی سقف ها مد نظر قرار دهند.

سقف وافل ملارد
قالب گذاری پروژه ملارد
سقف وافل، قالب وافل
قالب گذاری پروژه تجاری لوکس پارسا

چنانچه در طراحی و انتخاب سیستم سقف وافل، سیستم قالب وافل یک طرفه انتخاب گردد قالب های وافل حاتم به ابعاد 65 طولی به ارتفاع 25 سانتی متر می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. چون هم نشیمن مناسب پروفیل های زیرسازی سقف می باشد و هم به صورت دکوراتیو در محل هایی مانند پارکینگ ها و کوریدور ها و لابی ها و فضای مشایی بدون پوشش جداگانه کاربرد دارد. در طراحی سیستم سقف وافل یک طرفه بار سقف همانند رفتار تیرچه در سیستم تیرچه بلوک به تیر های مقابل در یک جهت و به صورت یک طرفه عمل می کند و بار آن با لحاظ کردن بار های مرده و زنده سقف با انتقال بار به تیر های مقابل هم طراحی می گردد.

قالب وافل در اندیشه
پروژه مجتمع مسکونی کاج 2
سقف وافل
پروژه مجتمع مسکونی محمدیان

معایب تیرچه بلوک

لازم به توضیح است که سیستم سقف وافل یک طرفه با قالب وافل یک طرفه حاتم از نظر رفتار سازه ای همانند سیستم سقف تیرچه بلوک است ولی از نظر کیفی تفاوت های زیادی دارد که خالی از لطف نیست در اینجا به مزیت های ویژه آن بپردازیم:

1- در سیستم تیرچه بلوک فوندوله پایین تیرچه دارای ضریب انبساطی یکسانی با بتن آن نیست.

2- بتن پاشنه تیرچه در محیط کارگاه فاقد کیفیت لازم بوده و دانه بندی درستی ندارد و مقاومت آن پایین است.

3- عدم پیوستگی مناسب بتن پاشنه تیرچه و بتن سقف.

4- جوشکاری خاموت تیرچه که منسوخ شده است ولی در سقف وافل تیرچه ها با سنجاق به همدیگر بافته می شوند.

5- به دلیل وجود بلوک و یا پلی استایرن در خیلی مواقع بتن تیرچه ها به درستی ویبره نمی شود و اشکالات اجرایی آن پنهان است.

6- به علت عدم استقامت بلوک و یا پلی استایرن خطرات احتمالی اجرایی وجود دارد.

7- جهت چیدمان تیرچه ها و فیکس کردن آنها اغلب فوندوله سر آن شکسته تا تیرچه ها بین دو تا تیر مقابل هم قرار گیرد که این امر موجب می گردد میلگرد های سر تیرچه فاقد کاور بتنی باشند و عدم پوشش مناسب بتن در آن محل مواردی است که بیشتر مارا ترقیب می کند تا قالب وافل یک طرفه حاتم جایگزین مناسبی برای سقف تیرچه بلوک باشد.

سقف وافل در اندیشه
پروژه مجتمع مسکونی حاتم 4
سقف وافل
پروژه مجتمع مسکونی محمدیان

 در سیستم سقف وافل دوطرفه با توجه به تعدد قالب های وافل و تفاوت مشخصات فنی و ابعاد آنها و کیفیت های متقیر موجود در بازار متناسب با طول دهانه “ابعاد قالب وافل” دوطرفه حائز اهمیت است. بعضی از مهندسان طراح با ارتباط حسنه ای که با بعضی از تولید کنندگان قالب وافل داشته در اکثر مواقع قالب وافل مورد نظر را به کارفرما تحمیل می کنند و کارفرما پس از طراحی و تایید نقشه های سازه ناچار به استفاده از همان قالب وافل مورد نظر مهندس محاسب می باشد و این امر موجب بروز مشکلات بعدی برای کارفرما می باشد. چنانچه مهندسان محترم محاسب از انتقاع فروش قالب وافل مورد نظرشان پرهیز نمایند.

سقف وافل در فردیس
قالب وافل در اندیشه

قطعا در طراحی سازه رویکرد اقتصادی مثمر ثمر بوده و توصیه می گردد کارفرمایان و مهندسان محترم طراح سازه قبل از طراحی یا آشنایی، از انواع قالب های وافل موجود در بازار و آگاهی از ابعاد قالب وافل و مشخصات فنی، قالب وافل مناسب را انتخاب و در طراحی سازه مد نظر قرار دهند چون ابعاد مختلف قالب وافل دارای وزن های متفاوت در طراحی سقف و سازه می باشد که هر چه بار مرده سقف کمتر گردد یک سازه کاملا اقتصادی و مطلوب خواهیم داشت و توصیه دیگر اینکه قبل از طراحی قالب گذاری و قالب چینی وافل بر روی پلان معماری انجام گیرد تا قالب های انتخابی مناسب با دهانه میانی ستون ها باشند تا حد المکان از قالب های نیمه پرهیز گردد.

منبع: حاتم بنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های پیشنهادی

قالب وافل، سقف وافل

اجرای سقف وافل

اجرای سقف وافل مراحل اجرای سقف وافل   در این سقف ها بعد از اجرای آرماتوربندی و بتن ریزی ستون ها نوبت به تخته کوبی زیر پوتر ها می رسد. بعد از بافتن پوتر ها…
قالب وافل یک طرفه قالب وافل دوطرفه

تفاوت بین وافل دو طرفه و یک طرفه

تفاوت قالب وافل دوطرفه و یک طرفه عملکرد یک طرفه: سقف های با قالب وافل یک طرفه با عملکرد خمشی خود در یک راستا، عملا بارهای ثقلی را به تکیه گاه دو طرف خود (و…
قالب وافل یک طرفه ، سقف وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه و شناخت بهتر سقف وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه حاتم و شناخت بهتر سقف وافل یک طرفه قالب وافل یک طرفه حاتم همانطور که می دانید، قبل از ظهور قالب وافل یک طرفه حاتم و سقف وافل یک طرفه، سقف…
سقف وافل، قالب وافل

مزایای سقف وافل نسبت به سقف تیرچه بلوک

مزایای سقف وافل نسبت به سقف تیرچه بلوک مزایای سقف وافل سیستم قالب بندی سقف وافل بسیار شبیه سیستم تیرچه و یونولیت بوده و نیاز به نیروهای تخصصی با آموزش ویژه ندارد و هر اکیپ…

به دوستانت هم پیشنهاد بده

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on tumblr
Tumblr
Share on skype
Skype
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email