طراحی معماری داخلی

طراحی معماری

انسان برای ارتباط برقرار کردن و انتقال مفاهیم مورد نظر خود از بیان های مختلفی استفاده میکند شاید رایج ترین بیان ، زبان و تکلم باشد که برای ارتباط حضوری و مستقیم بکار میرود. قطعا بیان زبان همه نیاز های ما را برآورده نمیکند و در خیلی مواقع بیان هنر پاسخگوی نیاز و انتقال مفاهیم است طراحی در معماری یک بیان است که برای مفاهیم هنری ،عاطفی ،احساسی و انتقال مفاهیم بصورت غیر حضوری است .

طراحی بیان معماری است معماری قبل از اینکه ساخته شود باید طراحی گردد مفهوم طرح یک معمار به وسیله طراحی انتقال داده می شود لذا طراحی در معماری بسیار حایز اهمیت و مهم است و در واقع هرچیزی که ما را در ارایه یک طرح معماری خوب کمک کند از اهمیت بسزایی برخوردار است. امروزه سقف وافل حاتم با قالب وافل دو طرفه و قالب وافل یک طرفه کمک شایانی در ارایه یک طراحی معماری زیبا و با مفاهیم نموده است  در ساختمان های مسکونی و مراکز تجاری و اداری و فرودگاه ها و پارکینگ ها با حذف ستون های مزاحم و ایجاد دهانه های بلند معماری بینظیر و پلان خوبی را  شاهد باشیم و این قابلیت موجب میگردد روابط خوب بین فضاهای مختلف بنا خلق گردد و به ارزش یک بنا بیافزاید.

همانطور که میدانید توجه به انسان بعنوان بهره بردار و نیازهایش بعنوان اولین گام در خلق فضای معماری ست ودرصورتی که در آینده  کاربری های متفاوتی برای بنا پیش بینی شود بر اساس نیاز جدید  طرح پلان انعطاف پذیری لازم را دارا ست چون ستون مزاحم یا میانی وجود ندارد و طراح معماری به راحتی میتواند فضای جدید خلق نماید و این رمز زنده و جاوید بودن یک معماری خوب است.

افراد جامعه بعنوان کاربران مستقیم و غیر مستفیم ساختمان هستند کاربران مستقیم کسانی هستند که از بنا استفاده میکنند اگر ساختمان مسکونی باشد در آن سکونت دارند اگر ساختمان اداری باشد در آن کار میکنند اگر آموزشی یا درمانی یا ورزشی باشد استفاده همان کاربری مورد انتظار است ولی چیزی که نباید ازآن غافل شد و به همان میزان حایز اهمیت است کاربران غیر مستقیم هستند کاربران غیرمستقیم افراد جامعه و محله و شهر و یا حتی توریست هستند که ساختمان را میبینند و منظر شهری و جلوه آن نمایان است بایستی فرم ساختمان برای شهروندان قابل قبول و زیبا و عملکرد و فرم آن برای همگان چه کاربران مستقیم و چه کاربران غیر مستقیم مناسب  و جلوه زیبا داشته باشد.

هنگامی که در یک فضای معماری و یا مقابل یک اثر معماری ساخته شده قرار میگیریم قطعا برای درک کلی اثر معماری نشانه های خاصی از آن میبینیم این نشانه ها در حقیقت شاخصه های اصلی آن بنا هستند و این خلق اثر معماری خوب موجب زیبایی و آرامش و نشاط همه کاربران مستقیم و غیر مستقیم هستند و اثر معماری خوب خلق شهری زنده و پویاست چون یک شهر خوب از تک تک همین ساختمان های خوب با منظر شهری خوب ساخته میشود پس شهر خوب ساختنی است، یافتنی نیست و باید با طراحی زیبا و خوب ، شهری خوب  و زیبا بیافرینیم و قطعا سقف وافل حاتم سهم بسزایی و نقش موثری در ایجاد بنای خوب و ساختمان خوب و بطبع آن شهری خوب دارد.

سقف وافل حاتم زیبا و مستحکم فاکتور ارزشی و معیار اثر یک معماری خوب است و شعار سقفی خواهیم ساخت به بلندای آسمان” شایسته و زینت بخش بناهای مانگار شهری است.

اشتراک گذاری

شرکت اندیشه بنای حاتم (شماره ثبت 3524) با نام تجاری “حاتم بنا” متشکل از نخبگان علمی و عوامل اجرایی مجرب و دارای تجربه گران بها در صنعت ساختمان و شناخت کامل از انواع مختلف سقف ها و اسکلت ها می باشد.بنابر ضرورت استفاده از روش های نوین و یافتن روشی با کیفیت و سرعت و ایمنی بالا و همچنین قابل رقابت مالی با دیگر سقف ها با تکیه بر دانش فنی روز و توان اجرایی، قدم به عرصه تولید قالب غیر ماندگار وافل و طراحی و اجرای سیستم سقف وافل حاتم نهاده است.

  • آدرس: شهریار، شهر جدید اندیشه فاز 4، مجتمع اداری تجاری ارغوان، طبقه چهارم اداری، واحد 269 و 270
  •  
  • ایمیل: info [at] HatamBana [dot] com
  •  
  • شماره های تماس:

021 – 65353710

0912 – 3365235

0912 – 0192363

0903 – 3232580

امتیاز بده