سقف وافل، قالب وافل

سقف وافل چیست؟

سقف وافل چیست؟

سقف وافل، قالب وافل

سقف وافل چیست؟ سقف وافل یا مشبک (Waffle Salb) نوعی دال می باشد که در  حالات سقف وافل با قالب دوطرفه تیرچه ها در دو امتداد عمود برهم وجود دارند که روی آن دالی به ضخامت 5 تا 10 سانتیمتر قرار گرفته است. این سقف ها می توانند با یا بدون قطعات پرکننده باشند. قطعا سقف های وافل بدون قطعات پرکننده به علت صرفه جویی در مصالح و دفن نکردن مصالحی که نقش سازه ای ندارند و همچنین زیبایی منحصر به فرد آن مورد توجه جامعه مهندسین ساختمان و کارفرمایان مختلف می باشند.

سقف های مشبک (وافل) می توانند بصورت مستقیم برروی ستون ها (با یا بدون سرستون) و یا برروی تیر های متکی بر ستون ها (مخفی یا با آویز) بنشینند. یعنی وافل ها با توجه به نحوه طراحی هم می توانند در دسته دال های تخت قرار گیرند. مدلسازی دقیق این سقف ها در نرم افزار های طراحی بر خلاف سایر سقف های بتنی که امکان مدلسازی آنها بصورت دقیق وجود ندارد کمک شایانی در طراحی دقیق و بهینه آن کرده است. در نهایت طراحی دقیق و بهینه و حذف بتن غیر سازه ای که به کاهش مصرف بتن و میلگرد منجر می شود و اجرای دقیق و به دور از خطای آن و نمای زیباتر زیر سقف و ایمنی در برابر آتش سوزی، این سقف ها در تراز اولین سقف های مورد توجه کارفرمایان قرار داده است.

سقف وافل دو طرفه
سقف وافل یک طرفه
وافل از قرار می گرفته . سقف های وافل امروزه تر‌ از‌ سقف های . از وافل بر روی و در با دهانه های ، این و کاربردی. سقف‌ های‌ وافل با به کاربردشان به دو یک طرفه و دو طرفه می  سقف وافل یک طرفه وافل یک طرفه سقف‌ های‌ وافل یک طرفه در دهانه های قرار می گیرند. در این ، قالب‌ ها‌ به مستطیل و به یک طرفه می کنند. در وافل یک طرفه میلگردها به یک‌ جهت‌ قرار تیرچه ها، . به همین اجرای سقف‌ های‌ یک طرفه به تر خواهد سقف وافل دو طرفهسقف‌ های‌ وافل دوطرفه در دهانه های قرار می گیرند . در این ، به قابلمه ای و به دوطرفه می کنند. در این تیرچه ها به قرار می گیرند. این از وافل یک طرفه و را داراست. که باستان شناسان داده اند ; و گیری این به 2500 سال بر که این را در که در هخامنشیان و یونان که با و و به رسیده . وافل یک از اجرای که به مربعی و آن به این . وافل برای دهانه های و حتی بالاتر‌ از  ‌12m به گرفته و به حداکثر از و بهینه در بتن و آرماتور ، بارمرده کمتری و آن از دیگر همچون تیرچه و فولادی کمتر به سبب بندی که به پس از جدا شده و می باشند . به به با و ی در بالا گزینه از وافل . در معماری برای تجاری، فرودگاه ها، و و امروزه وافل را به کرده و با و و استحکامی که حس را برای به مهندسان .   وافل
آن به یوبوت و کوبیاکس کم تر. کمتری برای اجرای این . این ، را برای کارگران . و ماندگاری . و نمای و جذابی برای . بتن و از کمتر. تناسب به طرح های دیگر شیوه تر می باشد و سنگینی قدری خواهد داشت.در دهانه های بلند . اجرای این از ی . بهتری در با . این را می به دفعات نمود.شیرابه های بتن از میان نخواهند .
مزایای سقف وافل

به دوستانت هم پیشنهاد بده

سقف وافل چیست؟

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on tumblr
Tumblr
Share on skype
Skype
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

اینستاگرام حاتم بنا

درباره حاتم بنا

شرکت اندیشه بنای حاتم (شماره ثبت 3524) با نام تجاری “حاتم بنا” متشکل از نخبگان علمی و عوامل اجرایی مجرب و دارای تجربه گران بها در صنعت ساختمان و شناخت کامل از انواع مختلف سقف ها و اسکلت ها می‌باشد. بنابر ضرورت استفاده از روش‌های نوین و یافتن روشی با کیفیت و سرعت و ایمنی بالا و همچنین قابل رقابت مالی با دیگر سقف ها با تکیه بر دانش فنی روز و توان اجرایی، قدم به عرصه تولید قالب وافل یک طرفه و قالب وافل دوطرفه و طراحی و اجرای سیستم سقف وافل حاتم نهاده است.


پذیرش نمایندگی فعال از سراسر کشور


پذیرش نمایندگی فعال از سراسر کشور

نقشه سایت
اطلاعات تماس
  • آدرس: شهریار، شهر جدید اندیشه فاز 4، مجتمع اداری تجاری ارغوان، طبقه چهارم اداری، واحد 269 و 270
  • ایمیل: HatamBana.Marketing [at] gmail [dot] com
  • شماره‌های تماس:

021 – 65353710

0912 – 3365235

0912 – 0192363

0903 – 3232580

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *